KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12994527
nr 1299 4527
Sten Eklund
(1942-2009), Sverige
Färgetsning, Komposition. Signerad, numrerad 49/50, daterad -81. Handkolorerad etsning. Motivet: 11x8 cm
Sten Eklund, svensk målare och grafiker född 1942 i Uppsala, död 2009 .
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 6 januari 2020
kl 20:08:20
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.100 kr
Sten Eklund
Läs mer om Sten Eklund